Novinky

24. září 2020

Protože server, na kterém hostují mé webové stránky byl napaden velkým hacker útokem a více jak týden trvalo zjišťování rozsáhlých chyb a náprava, dlouho zde nebyly informace a nyní, když už máme znovu „obraz zvuk“ 🙂 shrnu vše v rychlé rekapitulaci.

Štěňátka za tu dobu ohromně vyrostla, prošla si prvním očkováním, čipováním, mají vystavené a registrované pasy, jsou již 3x odčervená. Papkají naprosto všechno a pořád, krom masa, příloh, zeleniny, mléčných výrobků, granulek-již suchých, se stále ještě téměr v 8týdnech kojí od mámy, ale také si šmakují na lištách od podlahy, těsnění u sprchového koutu, dveřích, na zdi a omítkách, kachličkách, hlíně, trávě, celé mé zahrádce (která již padla za vlast – ukousané melouny a dýně, vyhrabaná červená řepa a zdecimované jahody jakoby nebyly 😀 )

Každý den jezdíme autem – učím je úmyslně na jízdu, aby v pozdějším životě nemusela už tento nácvik řešit, jezdíme na louky, kde učíme volný prostor, jiné pachy a vůně, jiná tráva, jiný svět:) Poznala za těch téměř osm týdnu zvuky domácnosti od vysavače, fénu, pračky, myčky, mixéru (ten spouští pavlovův reflex:), sekačky na trávu, smetáku, mopu… po letadla, sanitky a horkovzdušné balóny, která nám tu lítají prakticky denně:)

Štěňátka nejsou nikde zavřená, jsou součástí domácnosti a rodiny, tudíž znají denodenní šrum , pohybují se jak doma, tak venku podle své potřeby (čímž samozřejmě neustále tahají hlínu ze zahrady dovnitř a já vytírám, vytírám vytírám 😀 a když po svém řádění odpadnou, tak pak jen chodím a hledám, kde zrovna zůstala chrnět (často na záchodě, v koupelně, za dveřmi, nebo v košíku na zahradě, či díře, kterou předtím vyhrabala:)

Ví, že lidská ruka je vždy vlídná a mazlící, ví, že lidský nos je k olizování a pusinkování, ví, že lidská náruč je konejšivá a naprosto bezpečná.  Člověk je pro ně tvor, který je milujicí a oni jej už nyní milují, důvěřují mu a s velkou chutí vše nové poznávají a přijímají. Znají děti malé i velké (i roční batolátko poznala a byla k němu, ta naše mrňavá smečka, nejhodnější), znají ženy i muže, staré mladé 🙂 znají domácí kočku:)

Nejdůležitější v socializaci ale pro ně hraje roli chování smečky jako takové, kdy mimo svou mámu znají i hraní si a pravidla své starší sestry. Ta je neskutečná chůva a vydrží hodiny a hodiny si s pandičkami hrát, učí je od hrabání děr na zahradě, přes přetahovanou o hračky až po pravidla, co mrňousci smí a co nesmí (např. že velkému psovi se do misky neleze, že síla stisku jeho ostrých jehliček má své meze, že je čas hry i čas odpočinku. Ve výchově je trpělivá i důsledná – když mrňousci začnou hru s něčím, co není pro ně bezpečné, odebere jim to a odnáší tam, kde na to nemůžou) Je neskutečná nádhera pozorovat tento přirozený vývoj a učení malých pandích medvídků a souhry přírody, za ty probělé dva měsíce celodenní péče, za rozložený dům a zahradu to prostě stojí za to:)

 

          

 

6. září 2020

Dnešní den přijela na návštěvu s manželem a dcerkou Adriankou budoucí majitelka Bedivera Ivonka. Bedíček bude žít v Horních Věstonicích, v kraji vinic a sklípků, v kraji, odkud jsem si přesně před 6 lety přivezla domů Amienku. Bedinek bude mít velkou rodinu, čítající ročiče, dva starší syny a dcerku, v plánu jsou agility, caniscross, výstavy a spousta dalšího, především však milovaný pejsek do rodiny, která přišla věkem o své dva psí přátele. Bedíček bude žít uvnitř domu a bude se mít milionově:)

 

Poslední budoucí majitelka holčičky BeeBee na návštěvu nepřijede, i když by velmi ráda, ale má to k nám opravdu hodně daleko, jsme proto v úzkém písemném kontaktu. Bibinka pojede přes celou SR k hranicím Ukrajiny – do Humenného, v plánu mají spoustu aktivit jako obedience, dogfrisbee, dogdancing a turistika, majitelka Domča s přítelem je velmi aktivním člověkem, doma též BeeBee čeká malý yorkšírek. V plánu máme alespoň videohovor a budu se těšit, až se seznámíme osobně při odběru BeeBee.

 

Jsem ráda, že jsem štěňátkům našla tak srdečné budoucí majitele. Všichni se moc těší, připravují, všichni pejsci budou žít v kruhu rodiny, uvnitř domů, nikdo nebude odstrčen mimo jeho budoucí „smečku“. Žádný z pejsků nebude odkládan na 8 a více hodin do samoty, protože pracovní podmínky všech rodin jsou takové, že jim umožňují být se psím miminkem a následně životním parťákem trávit maximum času i během pracovního dne. A přesně takové lidi jsem si přála. Ty, co budou milovat své psy tak, s jakou láskou já nyní do nich své maximum vkládám.

 

2. září 2020

Štěňátkům byl včera 1 měsíc a jsou naprosto úžasná. Dokonalí plyšoví pandí medvídci, co začínají pěkně zlobit, kousat, trhat, zkoumat tlamičkama co se dá. Ale ze všeho nejvíc jsou to neskuteční mazlíčci. Milují lidský dotyk,  pusinkování, mazlení, jakmile vstupíte do místnosti ihned se na vás vrhnout a skloníte-li obličej dostatečně nízko, zahrnou vás všechna štěňátka úžasnýma miminčíma pusinkama 😀 Jsou naprosto dokonalí, médové moji.

Postupně rozšiřuji prostory, které méďové okupují, dnešního dne dostali i přehrazenou půlku zahrady a můžou si tedy vcházet a vycházet  na dvoreček jak chtějí a pokud je skotačení na trávě přejde, sami si zase lezou do bedničky, kterou mají uvnitř domu.

V tento den jsme měli třetí návštěvu budoucí majitelky Terezky s manželem Robertem, kteří si za měsíc odvezou Belaylu do Prahy. Belinka má pracovní název „letec“ :D, protože budoucí majitelka je bývalá letuška, nyní má na starost kompletní výcvik pilotů, a muž Robert je pilot. Oba již pejsky v minulosti měli, nyní jsou rodiči tří dcer, dvou z toho již dospělých a celá rodina se moc těší na novou holčičku. Belinka bude často cestovat, majitelka s rodinou hodně času celoročně tráví na Šumavě, v plánu je caniscross, agility a co dál je bude společně bavit, je to velmi akční rodina, ale především bude Belayla milovanou holčičkou.

 

 

29. srpen 2020

Dnes jsou štěňátkům 4 týdny a začínají to být maličkatí raubíři, i když jsou to pořád plyšoví medvídci:) Od minulého týdne jsem je řádně rozkrmila, mají nyní 2x denně plnou misku-kozí kaši a hovězí syrové maso, zítra najíždíme na třetí složku a další druh masa a v týdnu začneme zkoušet už i granulky trochu upravené pro ty malé tlamičky, přidáme i nějakou přílohu zeleniny. Štěňátka dnes byla podruhé odčervena a také zkusila prvně trávu na dvorku, všichni z toho měli velkou radost 😀

Dnes k nám zavítala v pořadí druhá návštěva, budoucí majitel Branwen Jano s ženou Martinkou a třemi synky. Štěňátka se tak pohrála s malými dětmi, chviličku ukázala i své mrňavé, za to ostré zoubky. Budoucí páneček i se ženou mají dost zkušeností s různými plemeny a nyní nastal čas do jejich rodiny vnést více rozruchu s borderkou. Temperamentní Branwenka bude žít v Bratislavě, uvnitř domu se zahradou, také bude mít možnost chodit s pánečkem do práce a postupně jej doprovázet v jeho outdoorových aktivitách, kterých je vskutku dost, v plánu je zkusit i caniscross. Také s paní může časem do její práce, jelikož pracuje v lesní školce a je tudíž stále v přírodě obklopená dětmi. Branwenku čeká milující rodina a spousta aktivity.

 

28. srpen 2020

Dnešním dnem jsme začali přijímat návštěvy budoucích páníčků. 

Jako první měl svou návštěvu Black Bred, přijel za ním jeho budoucí pán Honza s ženou Raduškou, úžasní to milí lidé, se kterými jsem si padla velmi do noty. Náš Bredíček za měsíc poputuje do Bohumína a společně se svým pánem budou „pomáhat a chránit“ 🙂 Bredinek bude specialista na drogy, budoucí narkopes, ale také milovaný člen rodiny❤️, doma na něj čekají pracovní němečtí ovčáci, s jednimž bude vegetit uvnitř domu.

Jsem moc ráda, že Bred získá tak milující majitele, a i když je teď nejmenší chlapečínek z vrhu, jednou z něj bude Velký Pan Bred, o kterém ještě hodně uslyšíme .

(foto fcb budoucího majite:)

 

22.-23. srpen 2020 

Seminář s Martinem Pejšou, několikanásobným mistrem ČR a vícemistrem světa, mistrem světa v družstvech, mezinárodním rozhodčím FCI. Naše republika je opravdu špičková ve světě kynologie a bylo mi ctí se již po třetí učit a vstřebávat informace u takové kapacity. Moje psí holky se můžou těšit na řádnou prácičku:)

 

 

22. srpen 2020

Pořádně jsme se připravili na dnešní den, protože dnes jsou štěňátkům 3 týdny a my začali s první příkrmem! Jako první jídlo dostal každý do své mističky kašičku z kozího mléka a vcelku měla úspěch, něco dokonce skončilo i v bříškách:) Budeme v tom pár dnů pokračovat než přidáme již nachystané přemražené libové hovězí maso, poté přejdem na krůtí a dál kuřecí. Zkrátka budem postupně přidávat do jídelníčku všechny druhy čerstvého masa (pro miminka přemrazeného), zeleniny a různých příloh. Štěňátka také postupně budou zvykána i na vysoce kvalitní granule, aby až půjdou ke svým pánečkům si oni sami mohli vybrat, zda budou krmit masem (tzv. barfovat), či granulemi.

To co vložíme do štěňátek v jejich prvních týdnech (a následně měsících) života se nám stokrát vrátí. Proto se snažím dát jim to nejlepší ❤️

 

21. srpen 2020

O posledního pejska Bedivera se strhla velká bitva. Mnoho zájemců, mnoho emailů, velká tíha vybrat toho správného. Konečně jsem vybrala, věřím toho nejlepšího člověka pro malého rytíře Bedíčka, člověka, který má zkušenosti s chovem psů a  naše štěňátko půjde do těch nejlepších rukou. Bediverek je tímto zadaný.

Děkuji všem ostatním zájemcům a přeji jim, aby své vysněné štěňátko brzy našli.

 

18. srpen 2020

Pejsek Black Bred je pevně rezervován, v nabídce tedy už zůstává pouze chlapeček Bedivere.

Štěňátka, která jsou rezervovaná již nelze žádat, ani přeplácet, v žádném případě pejsky neuvolním pro vyšší nabídku. Jsou pevně zadaná a budoucí majitelé se na ně připravují a skutečně těší. Prosím tedy zájemce o štěňátko, aby respektovali zadané psy a pokud mají zájem, žádali  pouze štěňátka volná. A tím je teď poslední chlapeček Bedivere.

 

Pro zájemce o štěňátko z naší chovatelské stanice : Preferujeme sportovně založené lidi, kteří chtějí s pejskem jakkoliv pracovat, sportovat a budou jej ctít a milovat po celý jeho život. Lidi, kteří hledají parťáka, pracáka sporťáka, kterému jsou ochotni přizpůbit se v jeho každodenních potřebách pohybu i psychické vytíženosti a zaměstnání. Začátečník zájemce o plemeno nevadí, pokud má představu proč si chce pořídit právě border kolii a je si vědom její pracovité povahy. Zkušenosti s výchovou jiných plemen vítany. Zkušené majitelé border kolií preferujeme pokud nezapomínají jak velké srdce a citlivou duši v sobě borderka nosí a nevidí v ní pak jen dokonalý cvičební nástroj k dosažení svých úspěchů. Štěňátko neprodáme každému,  kdo si o něj řekne a vůbec nezáleží, kdo napíše první, ale jak si potenciální majitel sedne s budoucím štěnátkem a chovatelem.

Zkrátka hledáme takového člověka, kterému bude tlouct srdce ve stejném rytmu jako srdce jeho nového životního parťáka. Vaši budoucí psi si skutečně zaslouží vidět v nich jen to nejlepší a milovat je až do posledních dnů❤️❤️❤️

16. srpen 2020

Pejsci Black Bred a Bedivere hledají nové majitele, jejich rezervace byly zrušeny. Věřím, že najdeme milující sportovně založené páníčky pro tyto úžasné chlapečky s vysokým předpokladem pro sport a skvělou povahou 🙂

 

          

 

14. srpen 2020

Štěňátka svůj 14. den oslavila první návštěvou veteriny. Cesta byla náročná, v úmorném vedru, a vůbec se jim nelíbilo, že je beru z chládku domova do horkého auta a na ostré slunce. V autě si teda pěkně zakřičela, u veterináře též, až se jich přišlo na ně podívat více lidí. Pan doktor zkontroloval očíčka, ouška, čumáčky a bříška, pupíky a nožičky, ocásky, poslechl srdíčka. Vše u všech jak má být 🙂  Pak dostala štěnátka své první odčervení, to proběhlo na jedničku a všichni byli vzorňáčci.

Všechna štěnátka už zkouší chůzi po nožičkách, všechna otevřela očíčka. Někteří už zkoušejí vrčet (hlavně tedy ze spánku:), ale jak čertova očíčka prokoukla na svět, začínají zkoumat své okolí, své sourozence, svou maminku. Amienka si po porodu drží +2kg, což je tak akorát, když ještě funguje jako 100% mléčný bar, a že jsou to tedy pořádní hladovci, ti naši křiklounci černobílí 🙂

  

 

10. srpen 2020

Štěňátka začala desátý den svého života a už zkoušejí nožičky a objevují se první vratké krůčky, také se začaly dnes objevovat škvírečky v očíčkách, takže už velmi brzo uvidí na svět. Za těch svých deset dní papkají, spinkají, hlasitě se projevují, když se jim něco nelíbí, nebo když je bolí bříška. Všechna štěňátka zdvojnásobila svou porodní hmotnost a všechna pravidelně papkají a krásně přibírají a všechna jsou nádherná jak jen můžou být❤️❤️❤️

Štěňátka už dostala svá jména a já je nyní s hrdostí představím:

První modrý chlapeček nese jméno Black Bred, po legendárním „Panu Psu“ mého trenéra, po obrovském policejním belgickém ovčákovi Bredovi. Náš Bredinek se narodil jako první a nejmenší z vrhu, ale to vůbec nevadí, protože vše rychle a úspěšně dohání. Jelikož se narodil první, utvářel se vlastně jako poslední, odborná literatura uvádí, že ve stejném vrhu můžou být štěňátka v rozdílu stáří až 5 dnů, podle toho, jak postupně dozrávají a uvolňují se vajíčka při oplodnění. Bredinek je tedy nejmladší, ale velmi statečný pejsek, od začátku papká sám, jen musím co hodinu i v noci dohlížet, aby jej větší sourozenci nevystrkovali od cecíků, hlídám si kolik vypije, kolik každodenně přibere (ale to u všech štěňátek, každý den probíhá převažovaní a vidím, jak štěňátka přibývají)

Budoucí majitelka byla se mnou v kontaktu již před narozením a moc si přála stejně zbarveného pejska, jako byl její minulý border kolií parťák. A její přání se stalo skutečností, narodil se téměř celočerný pejsek, který od nás pojede  za hranice poměrně daleko.

 

Jako druhá se narodila naopak největší holčička z vrhu, červená fenečka Branwen. Ta je pojmenována po Keltské bohyni lásky a krásy, věřím, že si od svého jména s bohyní nezadá ani v nejmenším. Holčička je velikánská, má nejvíce bílých znaků a velice se umí porvat o své místo u cecíků, je schopna všechny ostatní vyžduchat hlavičkou:)

I Branwen už má svou rodinu zkušených pejskařů, čeká ji krásný život a já se těším, až je poznám osobně.

 

Třetí se narodil zelený chlapeček Bedivere. Toto jméno je jméno rytíře Kulatého stolu z Artušovských legend, kdy rytíř Bedivere byl ten, kdo vrátil bájný meč Excalibur do jezera. V límečku vidím obrázek letícího ptáčka, někdo i hlavu vlka, uvidíme, až trošku povyroste. Nyní už mžourá škvírečkou očíčka a zkouší vrčet ze spánku 🙂

Bedíček byl také zadán a vyměnila jsem si potenciální majitelkou mnoho emailů než jsem kývla, Bedinek se zarezervoval jako zadaný, ale včerejškem jsme to zase zrušily a tento pejsek je nyní k dispozici. Věřím, že mu najdu toho správného a milujícího majitele.

 

Čtvrtá v pořadí se narodila žlutá holčička Bee Bee. Bibinka své jméno dostala už dávno ještě předtím, než byl naplánovaný tento vrh:) Je to první slovo mého mladšího syna, když volal zkomoleninou na toho staršího a mnoho let se v naší rodině toto jméno vytáhne jako nádherná milá vzpomínka. Když měla Amienka první vrh, prohlásila jsem, že jestli budou „Béčka“ bude tam i BeeBee:) A tady je. Bíbí má v límečku zobrazeného andělíčka, je to tedy andělská holčička a její majitelka se jí už nemůže dočkat, dokonce už nyní má pro ni nachystaný pelíšek. Bee Bee od nás pojede nejdále, mnoho hodin cesty, ale věřím, že až přijde ten správný čas, že vše zvládne na jedničku.

 

Poslední se narodila růžová holčička Belayla. Její jméno vychází z Italského Bella-krásná a to taky je. Je to nádherná holčička, která má tenší límeček a krásnou lysinku na hlavičce. Je to taky pěkný křiklounek, umí se urputně hlásit o své mlíčko či masírování bříška, staví se na nožičky a očičko už ji probleskuje na svět:)

Majitelé se na ni moc těší a jsem s nimi v úzkém kontaktu a také se těším, až se na Belinku přijedou podívat osobně.

 

 

8. a 9. srpna 2020

Anynka složila své první zkoušky!  

Mezi 24h péčí o štěňátka a již týdnem bez spánku jsme si s Anynkou odskočily vypracovat naše první zkoušky, a to 8.8. zkoušku psa canisterapeuta složenou na výbornou a 9.8. poslušnostní zkoušku ZOP taktéž na výbornou.  Obě zkoušky Anynka zvládla bez ztráty jediného bodu, doufám, že tak bude Amienčina dcerka pokračovat dál 🙂

    

   

 

1. srpen 2020

Máme štěňátka!!! 

Dnešní noci se nám narodila dlouho očekávaná štěňátka. Více info a fotek brzy 🙂

 

23. červenec 2020

Amie je v 55.dnu březosti a dnes proběhla kontrola u veterináře. Proběhl RTG, kdy jsme určovali počet a uložení štěňátek a také kontrolní UTZ, kdy MVDr. zkontroloval tlukoucí srdíčka. Vše v pořádku, Amienka má +4kg, pomalu se připravujeme na porod 🙂

 

 

25. červen 2020

Očekáváme štěňátka❤️❤️❤️

Web otce štěňat: Argo Agibuch

      

Březost potvzena:) 

 

10. březen 2020

Amienka – Fena roku 2019 Sportovní kynologie 2.místo❤️

Za svou vytrvalost a poctivou pracovitost a složení zkoušek v roce 2019: IGP3, IGP2 a FPr2 byla maličká bojovnice oceněna titulem Fena roku 2019 Sportovní kynologie 2.místem.
Ze srdce ti děkuju moje skutečně neskutečná bojovnice❤️❤️❤️

 

6. prosince 2019

Amienka oceněna jako Canisterapeut roku 2019. 

Toto ocenění získala již podruhé (poprvé v roce 2017) a zcela jistě si toto ocenění zaslouží, protože je to úžasný parťak, společník, bojovník, který dochází na svá oddělení do nemocnice v Uherském Hradišti týden co týden a stráví s pacienty desítky hodin ročně. Terapii provádí jak aktivizační tak terapeutickou  (aktivizační je formou hry, hlazení, krmení, česání, různých kousků co Amuška umí  a vůbec potěšení srdíčka lidí, kteří se často už z oddělení nepodívají nikdy domů), terapeutická už je náročnějí, tam už se jedná o skutečnou práci polohování, přikládání, s dopomocí končetin ke psu nehybných pacientů apod., ta se týká oddělení NIP-ARO). Společně pomáháme také se zaškolováním nových canisterapeutů.

Stejně tak jsem přistoupila na volání o pomoc do domácí péče k jednomu mladému člověku  s diagnozou ALS a pravidelně vést canisterapii terepeutickou formou polohování a tím pomoci člověku, kterému nebyl příliš osud nakloněn a nadělil mu již jen málo času se svou rodinou.

Amienka je prostě užasný tvor s čistým a otevřeným srdcem❤️❤️❤️

Našim pacientům jsme před svátky (19.12.) rozdaly při canistereputické návštěvě vlastnoručně vyrobené přáníčko s Amienkou jako modelkou:)

 

 

10. listopadu 2019

Amie Rox Liwinnau složila zkoušku IGP3❤️❤️❤️
/stopa:98, poslušnost:95, obrana:88/

Tato mrňavá holčička s 12kg a 45cm výšky se popasovala se svou životní výzvou se ctí a silou své duše dokázala, že ani její velikostní nevýhoda není nepřekonatelnou překážkou.

S úctou a pokorou děkuji jak své mrňavé bojovnici🌟, tak svému trenéru Zdeňovi Machovi🌟, který Černobílou madros bombos dovedl až na vrchol, a také Sylvince Machové „předsedě“, která nás od začátku vedla a přivedla ke zkouškování, a tyto vrcholové zkoušky za náročných a ztížených podmínek „všeho kolem“ pro nás a další bojovníky připravila. Děkuji také našemu „KKBř“, kterému zůstáváme věrni😍🌟❤️

Jsem na tebe, Amienko, neskutečně hrdá a velmi si vážím každého dne, který je dopřán nám spolu prožít❤️❤️❤️

    

 

 

 

25. srpna 2019

Sraz Chitra Star. Po více jak roce se podařilo konečně domluvit všechny páníčky prvního vrhu ke společnému srazu. Setkali jsme se na Bunči a vyšli na společnou procházku, která proběhla naprosto bezproblémů a pejsci (a jejich další členové smečky) se krásně vyřádili a vyběhali. Po té proběhlo předávání drobných dárečků, posezení u kafíčka a zmrzky a dlouhého popovídání si. Bylo to bezva odpoledne, doufám, že se nám to podaří zopakovat znovu, příště třeba i s dalším odchovem:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antares, Ary Norje, Amie Rox, Alwaid, AnyOne

 

 

červen 2019

Přibíráme další oddělení na canisterapii při naší každotýdenní práci v nemocnici. Neustále odoláváme tlaku jít tam pomoci, tam a tam také potřebují…Je neuvěřitelně těžké odmítnout volání z tolika míst, ale mé přesvědčení je, že pokud má být terapie psem vedená smysluplně a má mít výsledky, je třeba s konkrétními lidmi pracovat pravidelně a dlouhodobě. Tato práce není jen o „pohlazení psa“ či rozbouření emocí babiček a dědečků, i když každé zahřáté srdce se počítá.

Přes tři roky docházíme co týden na oddělení sociální a následné péče v nemocnici UH a vidíme následné pokorky, byť nepatrné, ale každý krůček je krokem. Letos jsme přibraly oddělení NIP (ARO), které je specifické a mnohem více náročnější pro práci Amienky, vysoké nároky na hygienu (kdy i panička se musí navléci do mudnůrku daného oddělení při každém příchodu) a psychické vytížení a polohování psa u pacientů na plicních ventilacích, s miliony hadiček, pípajících přístrojů a zástupu lékařů a sester, je mnohem náročnější. Reakce lidí, kterých jediný vlastní pohyb je často jen mrknutí oka je úžasná, byť takto nepatrná a Amienka, neskutečná bojovnice obrovského srdce, značí přesně co z pacienta cítí, umí ho svým jemným dotykem a následným polohováním v jeho lůžku totálně uklidnit, naladit, zkrátka a dobře pomáha v jeho dlouhé a náročné cestě uzdravení.

Občasně zavítáme na vyžádání i na jiné oddělení jako např. chirurgie či urologie, ale bývá to spíše jednorázová návštěva, kdy tyto oddělení už není v naší kapacitě navštěvovat pravidelně, spíše nás tam vedou kroky „našich“ pacientů přeřazených z „našich“ oddělení. A je opravdu velmi krásné setkat se s člověkem, se kterým jste pracoval v době „pouhého mrkání“ a posléze na jiném oddělení si už popovídat slovy o tom, jakou mu Amienka přinesla v době největší bolesti a boji se životem útěchu, radost a sílu bojovat.

Jsi neskutečná Amienko a já ti ze srdce děkuju!!!

 

 

 

  (oficiální fotka z webu nemuh, „naše“ oddělení NIP) 

 

 

 

 

(zveřejňovat fotky Amie s pacienty nesmím, foto tedy jen před příchodem:)

 

 

 

8. května 2019

Amienka si složila další zkoušku – IGP2 (IPO2). Jsi neskutečná moje maličká ocelová lady! Tvé srdce bije v rytmu bojovníka. 

6. dubna 2019

Amie Rox Liwinnau úspěšně složila zkoušku FPR2 – Amienka je skvělá stopařka, zkoušku si dala jako malinu:)

 

11. listopadu 2018

Amie Rox Liwinnau dnešního dne složila zkoušku ZVV2 – jsem na ni neskonale pyšná! ♥ 

Něco málo přes dva měsíce, co jsme šťáňátka z vrhu „A“ poslali do světa a jejich maminka se hned po odstavu vrátila do plného tréninku. Za ty dva měsíce si složila zkoušky ZZO2, opakovací canisterapeutické zk. a dnešní den již zmíněnou ZVV2, jen tak dál moje maličké štěstí, jen tak dál 

                          

 

 

21. září 2018

Dnešní den mají štěňátka 3 měsíce! Co štěňátka, štěňata – velcí psi! Dva modří elegáni a jedna černá bosorka:) Neuvěřitelné jak ten čas letí a mrňousci rostou a rostou.

Antares Chitra Star se krásně zařadil do své velké smečky a vyrůstá po boku svého otce Aryho Norje, socializuje s paničkou co to jen dá, chodí na ryby a hned (maličko) šprtá od začátku poslušnost, také obrany už začal – a je to náramný pašáček.

      

 

Alwaid Chitra Star má také svou smečku, psí i kočičí a je rodinným miláčkem a plyšáčkem. S ostatními pejsky už jezdí na tréninky agility (zatím teda jako divák) a trénuje základní poslušnost s paničkou. Zatím doma, ale už brzo se chystá do psí školičky, kde se budeme vídat.

       

Any One Chitra Star, která zůstala doma je pekelná dračice. Socializuje, lehce cvičí poslušnost, která vychází z provozu, a začala s tréninky obrany. Nevynechá jedinou příležitost, kdy pozlobit svou maminku Amie Rox Liwinnau, vyhrabat díru až do Austrálie, ukrást botu a popást kočku. Ale jinak je to miláček:)

     

 

V den odchodu štěňátek jsem jim také založila na FCB účet s názevem chovatelské stanice pro snadnější kontakt s majiteli. Postupně tam společně vytváříme malou obrazovou fotogalerii : ) 

20. srpna 2018

Tak a už jsou pryč 🙁 Štěňátka si sbalila ranečky a odjela s novými páníky vstříct novým zítřkům. Jsem ráda, že jsem jim našla zkušené a hodné paničky, co už teď je milují celým srdcem : ) a vím, že se u nich budou mít opravdu dobře. První odjel Antares, v neděli odpoledne 19. srpna a jel daleko předaleko, za hory a doly…teda do Krakovan : ) měl to nějaké čtyři hodinky cesty, kterou zvládl dobře, jednou tedy předvedl paničce ještě svůj oběd : ) ale jinak ani moc neplakal, noc zvládli také velice dobře, druhý den se seznámil se zbytkem smečky a dostávají se ke mně samé radostné zprávy. Jsem šťastná, že je šťastný. S paničkou Dominikou Vítkovou budou pracovat ve sportovce, vyrůstat bude po boku svého otce Aryho Norje (a zbytku smečky:) a věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme 🙂 (a také, že se uvídíme:)

           

 

A dnes, 20. srpna odjel Alwaid do Otrokovic, kde se svou paničkou Anetou Vylímcovou budou trénovat a závodit v agility. Doma na něj čekala také smečka dvou borderek, které si Alwi ihned oblíbil. Jaká bude noc se dozvím až zítra, věřím ale, že i Alwinek našel své místečko přesně tam, kde má být, a proto moc smutku nepadne a budou jen krásné radostné chvilky. Budeme se vídat častěji, protože než zahájí svou úspěšnou kariéru agility, bude k nám chodit do školičky a já chlapečínka uvidím jak roste.

            

No a Any One, jako posila našeho týmu zůstává doma, zatím je to pekelník veliký, uvidíme, kdy ji prvně vezmu do nemocnice (zatím by ji obrátila leda tak vzhůru nohama a pacienti by měli po klidovém režimu : )

Přeji svým maličkým odchovanečkům, aby jejich životy byly plné štěstí a zářily jako hvězdy, po nichž nesou svá krásná jména, a aby jméno jejich domovské chovatelské stanice hrdě a se ctí prezentovali a zůstali zapsáni na nebi (ať už sportovním nebo srdečním) navždy 

 

 

16. srpna 2018

Malí raubíři mají dnes 8 týdnů! Jsou draví, rychlí, zvědaví a mají toho už tolik za sebou. Každý den teď chodíme mimo zahradu s každým zvlášť chvili do ruchu ulice, pomalu si zvykají na obojek a vodítko, autem se zas jezdíme hrát na louku a to jsou fakt rozářená psí očíčka, že i rvát se zapomenou a když dojedou zpět domů, usínají pomalu ještě než dosednou na rodný dvoreček:) Sem tam nám nad hlavami i místo letadla proletí vrtulník, často balony – takže i na hořáky navykají:) No a běžné ruchy domáctnosti od pračky, přes mixer, vysavač, zahradní hadici atd berou jako běžnou rutinu. Ještě pár dní, než si zabalí ranečky a půjdou k novým páníkům…

         

 

9. srpna 2018

Štěňátka oslavila sedm týdnů, jsou to pěkní raraši:) Dva dny předtím (v úterý 7.8.) měla velký den – první očkování, čipování, vystavování Petpasů… Očkování bez mrknutí oka, za to čipovaní chlapečci obrečeli, Any dělala, že tam není:)

Draci vyzkoušeli běhání v dešti (než jsem je pochytala:)-moc se jim líbilo, bouřka nevadí:) Za to místo štěňátka, měla jsem tři prasátka:) Černá Anynka zešedla a modří chlapečci zhnědli či co : ) Protože vydatně zapršelo a země byla mokrá a ony vypálí z domu sotva ráno otevřou oči, vypadala tak dál i dnes značnou část dne, teď večer už jsou to ale zase zpět krásná štěňátka. Postupně zvykáme i na kartáč, ten vůbec neva a v tomto týdnu začne zvykání na vodítko a obojek (ne ty prťavé rozlišovací, které byly doteď, ale skutečný pro velké mrňata 🙂 a malé socializační procházky mimo zahradu. 

                

 

6. srpna 2018

Dnes slaví Amie Rox Liwinnau své 4. narozeniny. Děkuji své parťačce za oddanost a věrnost, za obrovské srdce v malém tělíčku, za skvělou práci, při které nikdy nezklamala, za stovky našlapaných společných kilometrů, za překrásná tři štěňátka…

Skvělá máma, která ještě v sedmém týdnů kojí své dráčky, uklízí po nich a má s nimi neuvěřitelnou trpělivost. Ale už bylo dlouho mateřských povinností, začneme se pomalu vracet do tréninkové formy 🙂

 

2. srpna 2018

Štěňátka dnes mají šest týdnů! A jaká jsou? Úžasná, úžasná, úžasná! 🙂

Malé chlupaté kouličky řádí jako draci, začínají vymýšlet velké lumpárny a dělat zářezy jako demoliční četa. Užívám si jejich přítomnost každou minutu z těch 24h/7dnů v týdnů, užívám si jejich růstu, jejich poznávání velkého světa, a klidně i demolice mé zahrádky:) 

Dnes jsme byli na třetím odčervení, dráčci v autě řvali jako pardálové, v ordinaci ovšem vzorňáčci. Naše domácí kočka si s nimi začíná také uživát své a hraje s nimi hru na Vlky a Ovečku, kde už se projevuje i klasické bordeří pasení.

Od čtvrtého týdne máme lehký nácvik čistotnosti (přiměřeně samozřejmě) a hned po probuzení vynáším štěňátka ven a ony pochopitelně loužičkují na trávu. Oni totiž loužičkují tak třistakrát za den : ) tak se snažím po probuzení či jídle, když jsou uvnitř domu – což teď kvůli panujícím horkům musejí bývat od oběda do podvečera bohužel v domě, je dávat ven. Večer si lítají po dvorku i po tmě – ta nevadí, ale pak se sami uklidí domů na své spací místečko. Největší tornádo je to ovšem ráno, když je z domu vypustím ven, to lítají po zahradě jako mrňaví šílenci:)  Měli i další ohňostroj, slyšela mnohokrát sanitku, svištící motorky… je toho hodně.

Příkrmy už jsou konečně přijímány od všech s velkým nadšením a misky zejí prázdnotou, takže Amienka toho má nadojetí čím dál míň, ale ne že by se ještě rádi nenakojili, to zas néé, mazánci se rádi tulí, rádi ještě pijí od mámy. Nejvíce šmakuje syrové hovězí přemražené, ale i kuřecí vařené velmi rádi vezmou, v přílohách pak rýži i mrkev, salát, červenou řepu, vajíčko, tvaroh… Granulky Wolfblut, které křoupou (rozmočené teda ne) zatím spíš mezi jídli mají krůtí a sladký brambor a to by prý také mohlo být : )

Každý z nich už se potkal se svými pánečky, Antárek tu měl svou novou paničku, když byl štěňátkům přesně jeden měsíc a Alwídek tu měl budoucí paničku již několikrát. U obou vidím, že se na své pejsky moc těší a jsou z nich nadšeny.

Všechna štěňátka už dosáhla váhy 3kg, začínají být pěkní bochánci a v brzké době jim vyměním znovu fotku v sekci štěňátka, jen je odchytit a pěkně nafotit, protože v klidu jsou jen, když spí : )

                 

 

19. července 2018

Malí úžasňáčci dnes slaví čtvrtý týden života. Za svůj necelý měsíc už zažili nejednu skvělou věc! Dvě návštěvy u veterináře a další odčervení (dnes), jízdu autem, svezení výtahem, seznámení s kočkou, zvuky mixeru, vysavače, běhání po trávě, k jídlu štěněcí mléko, kozí kaši, syrové hovězí maso i zvlhčené granulky Wolfsblut, každý den nové zápasy se sourozenci i svou mámou a těch lidských rukou, co se dají tak prima kousat! – těch je : ) No je toho nepočítaně.

Štěňátka rostou jako z vody (i když to bude spíš neustálou zásobárnou mlíčka od maminky), vyměnila jsem jim fotky v sekci Štěňata, i když vyfotit každému jednu jedinou fotku, aby na ní nebyla rozmazaná běžící, kousající, útočící (na můj nos) černá či modrá šmouha byl opravdu nadlidský výkon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. července 2018

Štěňátkům jsou dnes tři týdny! Svých 21 dní oslavila tím, že začala vyskakovat z bedny, tentokrát už ne ze snížené strany, ale normálně přes okraj. (v noci si parašutistický skok užila Any One). Bedna, která je stavěna pro velké plemeno, ale malá BOCka ji přeskakuje, sotva se rozkouká : ) Takže bedna otočena zpět a ke vchodu přidělány molitanové schůdky a štěňátka už budou sama regulovat, kdy se schovat do „nory“ a kdy si jít hrát ven.

Druhou událostí byla první ochutnávka jídla : ) Každý prcek dostal svou mističku a do ní dnes první dávku mlíčka na ochutnání. Nejšikovnější pejsci na světě ihned pochopili, že to bílé je výborné, a že když se do toho bílého strčí jazýček, dá se takto i plnit bříško : ) Chvilku se snažili, trochu každý z prcků vypil, pak přišly na řadu ještě nožičky v miskách sourozenů, bitka u misek, takže i celá břiška, ocásky. Výsledek – pár kapek mléka v bříšku, zbytek na šděndách, podlaze, stěně, i mně : ) Zítra budeme pokračovat.

Suma sumárum, za těch jednadvacet dní, tu už nemáme malá holátka, ale statečné minipejsky, kteří teď už mají vlastní misku na mlíčko (a brzo jiné dobroty), 12 rychlých nožiček, 6 čertových očiček, 3 ocásky a asi tak 16 zoubků (ale ty raší jak houby po dešti, těžko teď už počítat).

    

 

 

8. července 2018

Štěňátkům jsem vyměnila fotky v sekci Štěňata, doplnila váhu, kterou měla ve dvou týdnech (tj. 5. 7.), a přidala fotky do Fotogalerie.

 

6. července 2018

                                    

Dnešní den se Alwaid Chitra Star prvně setkal se svou budoucí paničkou : ) Štěňátka předvedla, jak umí dravě papat, Alwídek upřel svá modrá kukadla krátce na budoucí paničku, a pak návštěvu víceméně prospal : ) zatímco Any One a Antares ukazovali, že nožičky už (maličko) fungují.  Štěňátka dostala nějaké dárečky (děkujeme moc), malé přetahovadlo jsem dala štěňíkům do bedničky a hned je jeho pestrost zaujala – proběhla tedy zkouška tlamičkami (ještě bez zubů, tak alespoň olízat, ožužlat : )

      

 

4. července 2018

Dnes je štěňátkům 13 dnů a do toho čtrnáctého je čekalo pár novinek. „Anynka“ již plně rozevřela svá krásná očka a hned je v nich plno čertíků : ) Kluci už mžourají na svět také, ráno byli ještě „malí číňánci“, večer už se očička u obou otvírají více, zítra budou kukadla naplno jak  zrcadla : ) 

Dopoledne jsme jeli prvně na veterinu, takže první jízda autem, kterou Any i „Alwídek“ prospali, za to „Antík“ to řádně okomentoval – byl asi rozladěn z celonoční práce, když se pokušel vyhopsnout z porodní bedny, což se mu teda ráno opravdu povedlo. Proto také musela být bedna otočena nižším okrajem ke zdi, dokud nebude dodělána vyšší zábrana.

Na veterině se ovšem všechna štěňátka chovala vzorně, trpělivě snesla důkladnou prohlídku pana veterináře, který zkontroloval pupíky, oči, uši, čumáčky… : ) a dal všem první odčervení. Podivil se, jací jsou to krásní puclíci, že všichni už mají viceméně kilo a také, že se nám v jednom vrhu vybarvili hned dva modráčci. Zkontroloval taky Amie, ta si nechala z „těhotenských kil“ pouze jedno jediné, takže štíhla jako laň. 

Ač koukají na svět teprve malou chviličku, začínají se okusovat – sebe navzájem – ocásky, tlapičky, když není poblíž sourozenec, tak zkusmo psí mámě ucho, výborná na zkoušku je také zalehávací lišta či deka v pelíšku. Vždy jen chviličku, jsou to přeci ještě psí miminka, ale zkoumání je očividně velice baví : )

       

 

2. července 2018

Do Videogalerie je vloženo první video štěňátek, jsou to malí úžasňáčci 

Dnešním dnem se začínají otvírat očička, jako první na nás mžourá Any One, chlapečkům se očka otevřou co nevidět také : )

 

28. června 2018

Štěňátka mají dnes týden! A začala svůj 8. den prověřováním nožiček, kdy se objevuje první vratká chůze – jsou to teda pěkní rychlíci : ) Také dostala k dnešnímu dni svá oficiální jména a rezervovali si je jejich budoucí páníčci.

Zelený chlapeček ponese jméno Alwaid Chitra Star, budoucí majitelka Aneta Vylímcová je zkušenou majitelkou dvou BOC a věnuje se závodně agility.

Červená holčička je pojmenována Any One Chitra Star, zůstává doma a bude se věnovat naplno sportovní kynologii a canisterapii.

Modrý chlapeček je zvaný Antares Chitra Star, budoucí majitelka je Dominika Vítková, majitelka otce štěňátek – zná tedy přesně, co za geny tohoto malého bombarďáčka si odveze domů : ) a budou makat ve sportovní kynologii.

         

 

 

 

26. června 2018

Štěňátka (6. den) rostou jako z vody, postupně budou doplňovány informace v sekci Štěňata a fotky ve Fotogalerii.

Na šťěňátka – fenky z tohoto spojení jsme měli opravdu velký pořadník, proto je mi skutečně líto, že jsme museli zklamat všechny, kdo na fenečku čekal. Obvzláště mě to mrzí u těch, co čekali téměř rok a měli úmysl fenku služebně vést a pracovat s ní. Doufám, že se zadaří v dalším vrhu : )

Jediná fenečka z tohoto mimořádného spojení zůstává doma a bude naší pýchou a parťačkou, a bude-li v buducnu dosahovat nadstandardních kvalit svých rodičů, pak se také stane pokračovatelkou naší stanice Chitra Star.

Nicméně dva úžasní, jedineční modrobílí chlapečci jsou tímto k dispozici : )

 

21. června 2018 

MÁME ŠTĚŇÁTKA

66. den březosti, první letní den k tomu, se konečně narodila tak dlouho očekávaná štěňátka. Máme 2 modré chlapečky a jednu černou holčičku. Více info a fotky brzy

8. června 2018

53. den březosti – Kontrolní UTZ + RTG, vše O.K., vývoj štěňátek v pořádku, Amie přibrala +2kg. Pomalu se připravujeme na porod : ) 

    

 

15. května 2018

Potvrzena březost 🙂 Štěňátka očekáváme v polovině června 2018

Otec Ary Norje, matka Amie Rox Liwinnau, více o rodičích v sekci Štěňata