Štěňata

 Pro zájemce o štěňátko z naší chovatelské stanice : Preferujeme sportovně založené lidi, kteří chtějí s pejskem jakkoliv pracovat, sportovat a budou jej ctít a milovat po celý jeho život. Lidi, kteří hledají parťáka, pracáka sporťáka, kterému jsou ochotni přizpůbit se v jeho každodenních potřebách pohybu i psychické vytíženosti a zaměstnání. Začátečník zájemce o plemeno nevadí, pokud má představu proč si chce pořídit právě border kolii a je si vědom její pracovité povahy. Zkušenosti s výchovou jiných plemen vítany. Zkušené majitelé border kolií preferujeme pokud nezapomínají jak velké srdce a citlivou duši v sobě borderka nosí a nevidí v ní pak jen dokonalý cvičební nástroj k dosažení svých úspěchů. Štěňátko neprodáme každému,  kdo si o něj řekne a vůbec nezáleží, kdo napíše první, ale jak si potenciální majitel sedne s budoucím štěnátkem a chovatelem.

Zkrátka hledáme takového člověka, kterému bude tlouct srdce ve stejném rytmu jako srdce jeho nového životního parťáka. Vaši budoucí psi si skutečně zaslouží vidět v nich jen to nejlepší a milovat je až do posledních dnů❤️❤️❤️

 


Štěňátka z naší chovatelské stanice odcházejí ve 2měsících, odchována na kvalitní stravě – jak mase a přílohách (tzv. barf) tak na granulích Wolfsblut Blackbird, které si odnáší s sebou domů. Budoucí majitel si tak může ihned vybrat, zda bude krmit masem, či granulemi.

Velmi si dávám záležet na socializaci štěňátek, ne jen teoreticky, ale skutečně se jim věnuji na 100%,  v době odchovu pracuji minimálně a plně se věnuji odchovu. Jsem s ním 24h denně doma, každé štěňátko je učeno na obojek, každému se postupně věnuji samostatně, stejně tak i jako s celou smečkou. Každé je učeno na přijímaní potravy ze své vlastní misky – mám tak přesný přehled kolik které konkrétní štěňátko pozře. Učím je cíleně na cestování autem – od určitého věku vyjíždím každodenně na kratší vyjížky a otevřené louky, kde se učí prostoru a následování smečky, pohybu v přírodě mimo domov. Štěňátka jsou zvyklá na ruch rodiny – jsou neustále uprostřed dění, nikam nezavírány, znají tedy různé povrchy pro chůzi – koberec, lino, dřevo, dlažbu, trávu, chodník, k dispozici mají jak vnitřní prostory, tak venkovní zahrádku, odchovávany jsou ale uvnitř domu. Znají zvuky domácnosti od pračky, přes mixer, fén, vysavač, mop a podobně, jsou zvyklá na děti, kočku, psy, jiné lidi než rodinné příslušníky.

Štěňátka jsou před odchodem čipovaná, očkovaná, odčervená (min.3x), jsou jim vystaveny mezinárodní pasy s registrací na vet.komoře, několikrát podléhají veterinární kontrole na kvalitní klinice a před odchodem dostávají potvzení zdravotního stavu. Ihned po čipování žádám na plemennou knihu o vystavení průkazů původu, záleží na úředních průtazích jak rychle jsou vystaveny, většinou přicházejí zhruba do dvou měsíců od žádosti a já ihned novým majitelům odesílám doporučeně do jejich domovů. Štěňátka prodávany do zahraničí mají předem zažádáno na plemenné knize o exportní průkazy původu.

S sebou si odnášejí naši odchovanečci do začátku svůj balíček, který akutálně skládám podle toho, co se mi v životě se psy osvědčilo a myslím, že bude novým majitelům ku prospěchu. Samozřejmě dostanou s sebou balík granulí, hračky, dečku, kterou nechávám několik dní napachovat u maminky a sourozenců, a pak různé užitečné věci. V balíčku je i kompletní složka každého štěňátka, která obsahuje smlouvu, pas, a doklady od obou rodičů (zkoušky, zdravotní vyšetření a pod).